01 października 2013

don't give upJesień. Czas kiedy mimo iż nie chorujemy na depresję i tak wpędzamy się w melancholijny nastrój. Bo deszcz. Bo wstajemy i słońca nie widać. Bo wiatr. Bo szaruga za oknem. Ostatnie wydarzenia mojego, naszego życia też nie pomagają. Wrzesień był ciężkim miesiącem pod względem finansowym: opłaty przedszkolne, opłaty za moją szkołę, S. szkołę, dodatkowe wydatki - sami wiecie jak to jest. Na domiar złego auto do kasacji, ciężki temat. Zgubiłam pierścionek zaręczynowy, nie wiem jak to się stało... A jeszcze ta historia z sąsiadem, co w wiadomości publicznej z okna wyskoczył. Młody chłopak z fantastycznymi perspektywami na życie. Nie do przeskoczenia dla mnie, nie pojmuję...
Siadam przy kawie i rozmyślam. Nie dobrze jest siedzieć samemu, lepiej czymś się zająć. Mimo wszystko ciągle się myśli. 
Życie jest kruche i krótkie. Większą część dnia spędza się w pracy, szczęście jeśli z ludźmi, których się lubi. Jeśli nie... Jest ciężko. Dojazdy, zakupy, czynności codzienne, gotowanie, pranie, utrzymanie porządku... I okazuje się, że czas jaki możemy sobie w rodzinie poświęcić to 2-3 godziny dziennie, a i to nie zawsze. Tak cenny czas, a jak często nie wykorzystujemy go dobrze? Bo na takie użytkowanie nie mamy już sił. Gnamy do przodu. Życie wywiera na nas pęd. Inwestujemy w siebie. Walczymy o lepsze jutro. Jutro nasze i naszych potomków, by mieli lepszy start w życie niż my mieliśmy. 
Chcemy mieć wszystko, żyć na godnej stopie. Oczywiste, że czas który sobie poświęcamy jest najcenniejszy. Reszta to dodatki, ale takie bez których ciężko być szczęśliwym. Można, ale ciężko... I błędne koło się zamyka. 
____________________________________________________________________________

Daj sobie szansę na drobną przyjemność.
Weź udział w moim rozdaniu.
Daj mi szansę na drobną przyjemność, szansę na obdarowanie Ciebie.


rozdanie
kliknij w obrazek
____________________________________________________________________________

Wiem, że po deszczu zawsze wychodzi słońce. Będzie dobrze. Wszystko jakoś się ułoży, oby tylko po naszej myśli. Mamy dla kogo walczyć. Mamy czym się cieszyć. Mamy dla kogo żyć. Mamy to co najważniejsze, mamy siebie.