23 maja 2013

Dzieci się wyprowadzają. Są już takie dorosłe.

Dzieciaki z każdym dniem są coraz to posłuszniejsze, rosną, dorastają, stają się bardziej samodzielne. Już niedługo będzie czas na odcięcie pępowiny i czas na wyprowadzkę... Do innego pokoju. ;) No niestety, albo i stety, milusińscy niedługo przestaną mieścić się w łóżeczkach i czas na przeniesienie ich do normalnych łóżek.
Więc na lato czeka nas remont. Ja planuję, kombinuję, wymyślam i cudaczę.Miejsce jest ograniczone, głównie przez cztery ściany i oto jaki rozkład mebli wymyśliłam na dzień dzisiejszy.
Rozumiecie ten mój pseudo-projektancki rysunek? Dla mnie jest czytelny, a Wam zaraz wszystko wyjaśnię. W lewym dolnym rogu mamy drzwi, po prawej planuje postawić dwie jednoosobowe sofy typu amerykanka i jakiś delikatny stoliczek między nimi. Na przeciwko takich łóżko-foteli ma znaleźć się szafa. Przy szafie jest okno, pod oknem kropkami zaznaczony jest kaloryfer, który do lewej ściany ciągnie się rurą. Ten dziwny prostokąt z dwoma innymi, ma imitować komodę z szufladami.

Ściany i sufit chciałabym w kolorze niebieskim i piasku. Może z tych odcieni niżej to 23 (zima chmurna) i 10 (lato żonkilowe). Wiadomo na ścianie zawsze inaczej, ale chciałabym mniej więcej celować w coś takiego.  Rolety w oknach mamy dla nich granatowe, haha, robić wystrój pokoju pod rolety, to trzeba być mną.

Teraz mała prezentacja mebli, jakie mam na myśli.

Sofa, jedynka typu amerykanka, potrzeba sztuk dwie.
Zdjęcia pochodzą z allegro, szkoda, że strona przeniesiona do archiwum, bo chciałam obejrzeć. :( Właśnie konkretnie o coś takiego mi chodzi. Materac na sprężynach, rozsuwane i ze skrzynią na pościel. Nawet kolor taki by odpowiadał. :)

Komoda z szufladami
Zdjęcie z ceneo. Ten kolor, taka ilość szuflad i dwie szafeczki po boku. A na górze powinno stać akwarium. :D

Szafa

Szafa w typie jak te dwie, ale w kolorze komody.

Stolik i inne
Stolik jakiś się dobierze już na końcu. ;) O, i chciałabym dla nich taki dywanik z ulicami... Ale dodatki to już inna bajka. :)

Jakie są Wasze doświadczenia z urządzaniem pokoju dla dzieci? Co się przydaje, co jest zbyteczne, a co może być fajnym edukacyjnym dodatkiem? Chętnie posłucham Waszych rad i Wszystkich pomysłów.
Buziaczki! ;*