20 kwietnia 2014

CIASTO: Sernik z czekoladą


Zrobię Ci dobrze, albo niedobrze. Miesiąc się nie odzywałam, to co, walnę dwa posty jednego dnia - kto bogatemu zabroni. ;)

Zrobiliśmy serniczek na zimno, z (o zgrozo) 3 rodzajami czekolady! Pychotka!

Składniki:
1 kg twarogu serowego (twarogu, sera twarogowego, jak zwał tak zwał)
9 czekolad (po 3 z białej, mlecznej i gorzkiej)
800g śmietany 30% (2 duże)
1 szkl. cukru
1 opakowanie cukru waniliowego
6 łyżeczek żelatyny
duże opakowanie herbatników
kilka łyżek mleka

UWAGA, składniki na dwie formy keksówki

Sposób przygotowania:
Twaróg dzielimy po równo do 3 misek. Czekoladom w parach urządzamy kąpiel wodną, czyli na kuchence stawiamy garnek z wodą, wodę tę grzejemy ale nie do wrzenia. Na garnku stawiamy miskę, miska ta nie może dotykać lustra wody, bo tak na prawdę to rozpuszczamy czekoladę na parze, dobrze jest włożyć między garnek a miskę jakąś łyżkę, co by nam się miska nie zassała. Tak jak na zdjęciu po prawej. W tym samym czasie całą śmietanę ubijamy z cukrami na puszystą pianę. Żelatynę zalewamy 12 łyżkami wody, chwilę odstawiamy i rozpuszczamy na ogniu. Do każdej miski z twarogiem dodajemy po dwie rozpuszczone czekolady (jedna miska z 2 białymi, jedna z dwoma mlecznymi i jedna z 2 gorzkimi). Ubitą śmietanę równo rozkładamy po miskach z twarogiem. Dokładnie wszystko mieszamy.
Keksówki wykładamy folią aluminiową, na dnie rozkruszamy herbatniki, zalewamy trochę mlekiem, aby zmiękły. Następnie po kolei wylewamy warstwy mas. I znów układamy herbatniki tym razem całe. Ciasto, najlepiej na dobę, wkładamy do lodówki. Na drugi dzień ciasto odwracamy do góry dnem, wyjmujemy i ściągamy folię. Pozostałym czekoladom, po jednej, fundujemy kąpiel wodną i oblewamy nimi ciasto. Mówię Ci, pychotka!